Fotbalul a devenit o adevarata industrie in ultimii ani. Faptul ca cei care activeaza in acest domeniu castiga mult mai multi bani decat “oamenii obisnuiti” nu mai este o surpriza pentru nimeni.
Totusi, din cauza crizei economice mondiale, salariile din fotbalul autohton au o tendinta descendenta. Patronii de cluburi si-au dat seama ca s-au aruncat cu capul inainte in anii trecuti, atunci cand au dat tot mai multi bani, iar acum incearca sa repare “greseala”.
Banii primiti de conducatorii LPF si FRF sunt putini, comparativ cu salariile fotbalistilor si antrenorilor. Dumitru Dragomir primeste 15.000 de euro pe luna, adica 180.000 pe an.
Presedintele executiv al FC Dinamo, Cristian Borcea, prezent la Adunarea Generala a LPF, a precizat ca el a propus suma salariului presedintelui LPF Dumitru Dragomir . "Nu credeti ca merita? Ne-a luat 35 de milioane, ne-a mai adus suplimentar inca 2-3 milioane."
Despre autor:
Sursa: Gardianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro