Incetarea protestului vine dupa ce Sindicatul jucatorilor profesionisti de fotbal (SJPF) a propus plata salariilor pe trei luni, relateaza NewsIn.
Clubul traverseaza o grava criza financiara si are nevoie de cel putin 40.000 de euro pentru a plati salariile fotbalistilor amatori, care castiga intre 500 si 750 de euro pe luna.
"Nu trebuia ca sanatatea lor sa fie pusa in pericol", a spus presedintele sindicatului, Joaquim Evangelista, in timp ce mai multi jucatori si-au reziliat contractele si nu vor mai evolua in ultimele doua etape, iar clubul risca retrogradarea.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Antonio Banderas, transformare radicală după infarctul suferit: Nu am fost...
Sursa: kudika.ro
-
Drob tradițional de miel: rețeta clasică românească
Sursa: garbo.ro