La dublu, cel mai bine clasat tenismen roman este Horia Tecau, ocupand locul 73, cu 1.587 de puncte, in coborare cu trei pozitii fata de ierarhia precedenta.
In fruntea clasamentului mondial, lucrurile au ramas neschimbate, spaniolul Rafael Nadal fiind in continuare lider, cu 14.960 de puncte. El este urmat de marele sau rival, elvetianul Roger Federer, care are 10.470 de puncte, in timp ce pozitia a treia este ocupata de britanicul Andy Murray, cu 9.020 de puncte.
Singura modificare in Top 10 este urcarea lui Nikolay Davydenko (Rusia) pe locul 10, el depasindu-l pe Gael Monfils (Franta).
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Antonio Banderas, transformare radicală după infarctul suferit: Nu am fost...
Sursa: kudika.ro
-
Drob tradițional de miel: rețeta clasică românească
Sursa: garbo.ro