Tehnicianul a fost de parere ca meciul cu Otelul, din etapa precedenta, a aratat valoarea jucatorilor sai: "Dupa victoria contra Otelului, atmosfera in interiorul echipei este una foarte buna. Asa cum am considerat si am declarat tot timpul, am un lot de jucatori valorosi".
Lacatus nu considera ca echipa sa ar putea fi afectata de oboseala acumulata din cauza programului de meciuri: "Programul este acelasi si pentru noi, si pentru Dinamo. Important este sa nu avem parte de accidentati si de suspendati la ora meciului cu Dinamo. Era acelasi lucru, indiferent ca se juca vineri, sambata sau duminica. Avem acelasi numar de zile pentru recuperare, atat noi, cat si Dinamo".
Lacatus nu a dorit sa raspunda atunci cand a fost intrebat daca Gigi Becali l-a felicitat dupa jocul cu Otelul. In incheiere, tehnicianul a dezvaluit ce ii lipseste la Steaua: "Vreo zece puncte, atat".
Steaua va intalni formatia Gloria Buzau, marti, in deplasare, de la ora 21:00, intr-un meci din etapa a 29-a.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro
-
Romina Gingașu a oferit un apartament familiei rămase fără locuință în urma...
Sursa: kudika.ro