Sport 25 Aprilie 2009 11:15
Inter Milano, la care Cristian Chivu a intrat pe teren dupa pauza, a invins, joi, pe teren propriu, in mansa secunda a semifinalelor Cupei Italiei, pe Sampdoria, scor 1-0, dar a ratat calificarea in ultimul act al intrecerii, dupa ce a pierdut meciul din tur, scor 0-3, informeaza NewsIn
Singurul gol al intalnirii a fost marcat de internationalul suedez Zlatan Ibrahimovici, in minutul 27.
La gazde, capitanul romaniei, Cristian Chivu, l-a inlocuit in minutul 46 al partidei pe fundasul columbian Ivan Cordoba si a incasat un cartonas galben in minutul 81.

In urma acestui rezultat, Sampdoria a obtinut accesul in finala Cupei Italiei, unde va intalni pe Lazio, care a trecut in semifinalele competitiei de Juventus Torino.