La nici doua saptamani de la infruntarea din campionat, castigata net de "caini", in "Groapa", cu 3-0, Dinamo si Rapid se vor afla astazi din nou fata in fata, de data aceasta in derby-ul sferturilor de finala din Cupa Romaniei.
La prima vedere, giulestenii sunt mai interesati de acest trofeu, pentru ca le-ar asigura participarea in Cupa UEFA, una destul de greu de obtinut intr-un campionat atat de echilibrat. Dinamovistii n-ar zice nu eventului, insa preocuparea lor principala este castigarea titlului, care ar duce direct in grupele Ligii Campionilor, obsesia de ani a sefilor din "Groapa".
Mircea Rednic, antrenorul lui Dinamo, a lasat sa se inteleaga ca la meciul de diseara va folosi cativa jucatori care nu au prins primul unsprezece in ultimele etape, insa cum printre acestia se afla Niculescu sau Zicu nu se poate vorbi de echipa a doua.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro