Sport 8 Aprilie 2009 02:18
Fostul rapidist Cristian Sapunaru a fost titular marti seara in egalul obtinut de echipa sa FC Porto pe "Teatrul viselor” din Machester. Arsenal a smuls si ea o remiza in Spania.

Campioana Europei, Manchester United, nu a reusit marti seara decat un egal (2-2) pe teren propriu in fata echipei FC Porto, in turul sferturilor de finala ale Ligii Campionilor.

Portughezii, la care fostul rapidist Cristi Sapunaru a jucat tot meciul, au condus din minutul 4 prin golul marcat de Rodriguez, dar au fost egalati prin reusita lui Rooney (min.15). Englezii, cu un Balon de Aur - Cristiano Ronaldo - modest, au preluat conducerea prin rezerva argentinianaTevez, dar FC Porto a replicat prin tot printr-un argentinian intrat si el in a doua repriza, Mariano.

Returul se joaca peste doua saptamani, iar portughezii pleaca favoriti.