Sport 23 Martie 2009 22:45
Alb-rosii s-au distantat la patru puncte in fruntea clasamentului, dar meciurile grele incep din etapa viitoare, cand au programat derby-ul cu Rapid.

Meciul dintre ultima si prima clasata in Liga I si, totodata, penultimul din etapa a 21-a s-a detasat de cuprinzatorul spatiu al surprizelor, rezervat acestei runde, iar alb-rosii au castigat fara probleme in Crang, cu 3-1.

Pretul a fost totusi destul de scump, Claudiu Niculescu parasind dupa doar 35 de minute disputa cu Gloria Buzau, din cauza unei accidentari, la 23 de minute dupa ce a deschis scorul, din penalty.

Urmatoarele reusite au fost semnate de Marius Niculae (min. 31) si Danciulescu (min. 58), in timp ce buzoienii au punctat prin Mansour, in ultimul minut, si ridica la trei numarul golurilor marcate pe teren propriu in aceasta editie de campionat.