La randul sau, Beckham s-a declarat fericit ca s-a ajuns la un acord in privinta imprumutului sau. "Le sunt recunoscator cluburilor pentru ca mi-au indeplinit acest vis. Mi-am propus sa ajut pe AC Milan sa se califice in Liga Campionilor, iar pe LA Galaxy sa joace in play-off", a afirmat fostul capitan al Angliei.
Potrivit publicatiilor sportive, reprezentantii echipei italiene intetntioneaza sa-l transfere definitiv pe Beckham in luna noiembrie, atunci cand se termina sezonul in MLS, potrivit NewsIn.
Fostul jucator al lui Manchester si Real a fost imprumutat la inceputul acestui an de la La Galaxy la AC Milan si trebuia sa revina la formatia americana la data de 9 martie. In urma prestatiilor remarcabile pe care Beckham le-a avut in tricoul echipei antrenate de Carlo Ancelotti, conducerea milanezilor si-a manifestat in repetate randuri intentia de a-l achizitiona definitiv pe fotbalistul enghlez.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Copilul vorbește urât sau te lovește: cum reacționezi corect, pe etape de...
Sursa: garbo.ro
-
Iustina Loghin, în centrul criticilor online după o gafă despre Dubai: M-am...
Sursa: kudika.ro