Un fan al lui Aston Villa a primit o interdictie de cinci ani la toate meciurile de fotbal, informeaza editia de vineri a cotidianului Daily Mail, potrivit NewsIn.
"Suntem multumiti ca judecatorii au luat aceasta decizie. In cel mai scurt timp, vom lua in considerare daca este cazul sa-i prelungim suspendarea, ca o masura impotriva violentei de pe stadioane", a declarat purtatorul de cuvant al formatiei din Birmingham.
Inculpatul, pe numele sau John Billington, are 43 de ani si este directorul unei firme de inginerie. Acesta a fost gasit vinovat deoarece, in noiembrie 2008, l-a lovit cu moneda de 50 de pence pe tusierul Phil Sharp, in timpul partidei pe care Aston Villa a terminat-o la egalitate cu Portsmouth, scor 0-0.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Andreea Raicu, reacție tranșantă la piesa Mamacita: M-a întristat cât de...
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 20-26 aprilie: Ce zodii dau lovitura financiară
Sursa: garbo.ro