Al Hilal, gruparea antrenata de Cosmin Olaroiu, la care ex-stelistul Mirel Radoi a evoluat titular, a fost invinsa in semifinalele Cupei Printului Faisal bin Fahad de catre gruparea Al Shahab, dupa loviturile de departajare. Radoi a inscris primul gol din penalty pentru Al Hilal, insa gruparea lui Olaroiu a pierdut calificarea in finala, dupa ce a ratat doua lovituri de departajare.

Al Hilal a fost aproape de calificarea in finala Cupei Printului, dupa ce a condus 90 de minute in partida cu Al Shahab, din semifinalele Cupei Printului.

In minutul 23, Al Anbar a deschis scorul pentru Al Hilal, insa echipa romanilor Radoi&Olaroiu a fost egalata in ultimul minut al partidei.

Dupa doua reprize de prelungiri, scorul a ramas in continuare egal, 1-1, asa ca s-a trecut la executarea loviturilor de departajare.