Formatia Internazionale Milano a obtinut calificarea in semifinalele Cupei Italiei, dupa ce miercuri seara a invins cu 2-1 pe AS Roma, intr-un meci din sferturile de finala ale competitiei, informeaza Gazzetta dello Sport

Golurile lui Inter au fost reusite de Adriano (10) si Ibrahimovici (62), in timp ce AS Roma a marcat prin Taddei (61). Cristian Chivu a inceput partida ca rezerva si a fost introdus pe teren in minutul 77, in locul lui Adriano, relateaza NewsIn.

Intr-un alt meci din sferturile de finala, Sampdoria a invins cu 4-1, dupa executarea loviturilor de departajare, pe Udinese, dupa ce scorul a fost egal, 1-1.

Inter si Sampdoria se vor intalni in semifinalele Cupei Italiei.

Partida Lazio Roma-Torino va avea loc joi.