Fundas,ul roman Cristian Chivu a fost integralist in meciul pe care echipa sa l-a cas,tigat marti seara cu 3-1, dupa prelungiri, in fat,a lui Genoa, in optimile de finala ale Cupei Italiei

Brazilianul Adriano a ratat un penalty in minutul 21 s,i tot el a inscris primul gol al gazdelor, in minutul 75. Oaspet,ii au egalat in minutul 79, prin Marco Rossi. Genoa a evoluat in inferioritate numerica din minutul 20, dupa ce fundas,ul Giuseppe Biava a primit cartonas rosu, informeaza NewsIn.

Partida a intrat in prelungiri, la scorul de 1-1, iar Inter a obt,inut calificarea dupa reus,itele lui Esteban Cambiasso (100) s,i Zlatan Ibrahimovici (103).

Internazionale Milano va intalni in sferturile de finala pe AS Roma, echipa alaturi de care a jucat finala in ultimii patru ani.

Miercuri va avea loc meciul Juventus-Catania.
Programul sferturilor de finala: Inter-AS Roma, Udinese-Sampdoria, Lazio-Torino, Juventus/Catania-Napoli.