Sport 7 Ianuarie 2009 19:04
Internationalul englez David Beckham a evoluat in prima repriza a meciului de pregatire pe care echipa sa AC Milan l-a terminat la egalitate, scor 1-1, cu formatia germana Hamburg, informeaza Gazzetta dello Sport.

Golul gruparii italiene a fost reusit in minutul 62 de Ronaldinho, care a transformat o lovitura de la 11 metri, in timp ce pentru echipa pregatita de Martin Jol a punctat Benjamin (67).

AC Milan: Dida - Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski - Beckham, Pirlo, Ambrosini - Ronaldinho - Pato, Sevcenko. Antrenor: Carlo Ancelotti. Pe parcurs au mai jucat: Favalli, Flamini, Inzaghi, Senderos, Antonini, Cardacio.

Amicalul cu Hamburg a fost singurul meci pe care gruparea rossonera l-a sustinut in cantonamentul din Dubai, urmand ca duminica sa evolueze in campionat impotriva lui AS Roma.