Ora ultimului amical inaintea meciului cu Serbia din preliminariile Campionatului Mondial din 2010 nu a fost inca stabilita, ea urmand sa fie anuntata ulterior, informeaza NewsIn.
In 2009, nationala Romaniei va disputa 7 meciuri in cadrul Grupei a 7-a din preliminariile pentru turneul final din Africa de Sud, dupa cum urmeaza: cu Serbia (acasa, 28 martie), cu Austria (deplasare, 1 aprilie), cu Lituania (deplasare, 6 iunie), cu Franta (deplasare, 5 septembrie), cu Austria (acasa, 9 septembrie), cu Serbia (deplasare, 10 octombrie) si cu Insulele Feroe (acasa, 14 octombrie). In cazul in care nationala va trebui sa joace barajul pentru CM din 2010, partidele se vor disputa pe datele de 14 si 18 noiembrie.
In afara acestor partide, tricolorii vor mai juca un meci amical cu Croatia, pe 11 februarie, si unul pe data de 12 august, adversarul, locul si data urmand sa fie stabilite ulterior.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro