Formatia feminina de volei CSU Metal Galati s-a clasat pe locul secund la turneul Top Volley International, competitie care s-a desfasurat in perioada 27-29 decembrie la Basel (Elvetia)
CSU Metal Galati a jucat finala competitiei cu echipa din Turcia, Vakifbank Istanbul, si a pierdut-o, scor 0-3 (28-30, 23-25, 19-25), informeaza site-ul oficial al competitiei.

La acest turneu au participat 6 formatii, iar pe locul 3 s-a clasat Dinamo Moscova care a trecut in finala mica de gruparea frabceza RC Cannes, scor 3-1. Locurile 5 si 6 au fost ocupate de Velero Zurich (Elvetia) si Esporte Recife (Brazilia).