Facem furori la Cupa Mondiala la fotbal pentru persoane fara adapost. Selectionata Romaniei a obtinut trei victorii in primele trei partide ale Grupei H, in cadrul Cupei Mondiale la fotbal pentru persoane fara adapost, competitie care se desfasoara la Melbourne, in Australia.

Echipa antrenata de fostul international Florin Batranu a invins ieri Suedia, cu 16-2, Malawi, cu 9-1, si Rwanda, 11-7, si s-a instalat pe prima pozitie a clasamentului, cu 9 puncte.

Meciurile se disputa pe maidan si se joaca pe durata a doua reprize de cate 7 minute.

Azi se vor disputa ultimele dueluri din aceasta a doua faza a grupelor, iar Romania le va intalni pe rand pe Grecia, aflata pe locul secund al clasamentului, si pe Philipine, care nu are nici un punct.