Echipa pregatita de Jose Peseiro a pierdut miercuri meciul amical disputat impotriva divizionarei secunde Concordia Chiajna, scor 0-1, singura reusita apartinandu-i fostului atacant al Stelei, Laurentiu Dinita

Antrenorul Jose Peseiro a inceput meciul cu urmatoarea formula: Pardo - Vella, R. Fernandes (Maftei 75), M. Constantin, Mardare - Herea (Matei 75), N. Grigore, Paulista (Adefemi 75), Grigorie - J. Pinto, Ionita (J. Andrade 75), relateaza NewsIn

Rapidistii au lovit de doua ori bara, in prima repriza prin J. Pinto, iar in partea a doua prin fundasul Marius Constantin.

In ziua meciului Stefan Mardare a implinit 21 de ani, iar colegii i-au facut o surpriza si i-au oferit in premiera banderola de capitan fostului fundas al lui FC Vaslui. Ionita, Cosmin Constantin si Matei Alexandru au fost adusi de la echipa secunda a Rapidului, antrenata de Marian Rada, primul incepand ca titular partida de la Chiajna.

Inainte de startul jocului, la statia de amplificare a stadionului din Chiajna s-a auzit imnul clubului Rapid interpretat de Vasile Seicaru. In minutul 4, fanii divizionarei secunde au aruncat in teren o fumigena, dar lucrurile nu au degenerat printre cei 500 de spectatori.