Echipa de handbal masculin Steaua MFA Bucuresti a invins in deplasare pe vicecampioana Sloveniei, Cimos Koper, scor 30-29, intr-un meci din grupa E a Ligii Campionilor. „Militarii” nu mai pot pierde, astfel, locul trei in grupa care asigura calificarea mai departe in Cupa Cupelor.
Prima repriza a fost controlata de ros-albastri, care la pauza conduceau cu 15-13. Stelistii au accelerat in a doua repriza, distantandu-se la sase goluri (23-17). Golurile ros-albastrilor au fost marcate de Stavrositu si de Sania, fiecare cate sase, Nadoveza a marcat cinci goluri, Georgescu si Rudic, cate patru, Ilies, trei goluri, Cian si Mazilu, cate un gol.