Sorana Carstea se afla pe locul 46 in ierarhia precedenta, dar a urcat 7 locuri in clasament dupa ce a reusit sa castige turneul de la Taskent, victorie in urma careia a incasat un cec de 22.925 de dolari si a primit 115 de puncte WTA.
Urmatoarea romanca in clasamentul mondial este Monica Niculescu, care a urcat 3 locuri si se afla pe pozitia 70 in ierarhia mondiala, cu 495 de puncte. Edina Gallovits se mentine pe locul 96, cu 358 de puncte, in timp ce Raluca Olaru a urcat un loc si se afla pe 133, cu 249 de puncte.
In varful ierarhiei mondiale, Jelena Jankovic (Serbia) a trecut pe primul loc, cu 4.230 de puncte, dupa ce a depasit-o pe Serena Williams (SUA), care are 4.017 puncte. Pe pozitia a treia a clasamentului s-a mentinut sportiva in Rusia, Dinara Safina, care are 3.782 de puncte.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop săptămânal: Care este ziua ta norocoasă în funcție de zodie în...
Sursa: garbo.ro
-
Claudia Pătrășcanu s-a împăcat cu iubitul după despărțirea de acum trei luni....
Sursa: kudika.ro