BEC a dispus reorganizarea alegerilor in comuna ilfoveana, dupa ce primul tur de scrutin, din 1 iunie, a fost anulat si contestat in instante.
Nici un candidat nu a reusit sa obtina majoritatea voturilor pe 15 iunie, astfel ca duminica se vor infrunta pentru a treia oara in aceasta luna primarul Anghel Rababoc (PNG-CD) si Aurel Parvu (PSD).
Dupa primul tur validat de Biroul Electoral Central, Rababoc are un usor avantaj in fata pesedistului, de circa 230 de voturi. Pentru a domoli entuziasmul electoral din Stefanesti vor fi dislocati in comuna 98 de jandarmi si 14 politisti.
Despre autor:
Sursa: Ziua
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro