"Este un joc de imagine pus la cale de Marian Vanghelie, sfatuit de Dan Andronic. Uitati-va la toate titlurile din spate, la care, din pacate, sunt parte si unii colegi din mass-media acreditati la Primaria Capitalei" - a declarat Videanu.
Democratul a fost de parere ca o eventuala demisie din CGMB a consilierilor PSD nu va putea schimba nimic in procesul votului exprimat de consilierii municipali, pentru promovarea proiectelor de hotarare. "Probabil o sa-si dea demisia unii consilieri PSD, vor fi adusi altii. E un joc de imagine continuu, eu stiu scenariul, va las si pe dumneavoastra sa-l aflati" - a spus Adriean Videanu. Surse din Primaria Capitalei au declarat saptamana trecuta ca Organizatia PSD Bucuresti solicita celor 12 consilieri municipali PSD sa demisioneze din aceste functii administrative pentru a se delimita de proiectele promovate de primarul general.
Despre autor:
Sursa: Curentul.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Îți curge sânge din nas? Cauze posibile ale epistaxisului și când ar trebui...
Sursa: garbo.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cristela Georgescu, declarații controversate. L-a comparat pe Călin Georgescu...
Sursa: kudika.ro