Potrivit unor surse liberale, cearta dintre Tariceanu si Hasotti a pornit de la reprosul presedintelui PNL la adresa unui sef de agentie care ar fi fost numit la recomandarea lui Hasotti.
Tariceanu i-ar fi reprosat acestuia ca persoana la care a facut referire are o activitate politica „palida”, fiind nevoie de mai multa implicare in aceasta perioada.
Potrivit surselor citate, Hasotti a reactionat prompt, reprosandu-i premierului ca tolereaza in executiv o serie de „ministri papagali”. El a evitat sa faca nominalizari, dar a spus ca este vorba de persoane care nu fac imagine PNL. In replica, Tariceanu i-a reprosat lui Hasotti ca nu cunoaste foarte bine activitatea persoanelor la care face referire.
Despre autor:
Sursa: Evenimentul Zilei
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro