A intrat dihonia si printre tinerii pesedisti. Retragerea lui Victor Ponta de la sefia TSD naste dispute asemanatoare celor de la seniori.
Daciana Sirbu s-a suparat si a anuntat ca vrea sa candideze si ea la sefia tinerilor pesedisti. Pina simbata nu erau inscrisi in cursa decit doi candidati: Nicolae Banicioiu, sustinut de Victor Ponta, si Claudiu Manda, favoritul lui Mircea Geoana.
Congresul TSD, in care au loc alegeri pentru sefia organizatiei, a fost programat sa aiba loc pe 7 octombrie. Anuntul Dacianei a venit, spun surse din partid, ca urmare a faptului ca se profila deja victoria candidatului sustinut de Geoana. "M-am saturat de jocurile care se fac in partid si mi-am anuntat intentia de a candida", spunea simbata, pe holurile Scolii de vara a TSD, Daciana Sirbu. Ulterior, ea a reformulat anuntul spunind ca n-o intereseaza prea tare sefia TSD, intentionind astfel sa "detensioneze" relatiile din organizatie.
Despre autor:
Sursa: Curentul.ro
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro