Potrivit MEDIAFAX, vineri seara presedintele a mers cu sotia sa la un restaurant din Predeal, la plecare spunand jurnalistilor ca va ramane in statiune pana duminica dimineata.
Intrebat daca se va da cu snow-mobilul, Basescu a raspuns: "Daca mai ninge in seara asta (vineri spre sambata, n.r.), cu siguranta da".
De asemenea, el a mai spus ca nu are invitati la Predeal.
Sambata dupa-amiaza, presedintele a iesit la plimbare cu sotia.
Intrebat de jurnalisti daca nu se teme de viscol, el a raspuns: "Mai, copii, eu sunt unul pe care s-au pravalit sunt munti de apa. Credeti ca ma sperii de un viscol?".
CIteste si: Turistii care merg la munte in acest week-end pot schia in Poiana Brasov, Predeal si Azuga
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Cafeaua crește pulsul și tensiunea arterială: e adevărat? Ce arată dovezile...
Sursa: garbo.ro
-
Argint european pentru România la schi-alpinism. Matei Petre, vicecampion la U18
Sursa: kudika.ro