"Este o situatie absolut regretabila, dar PDL va proceda cum a procedat de fiecare data: nu va impieta in vreun fel justitia sa-si faca treaba. Am si vorbit cu liderul grupului de la Camera, cu Mircea Toader, ca parlamentarii nostri sa fie in sala si sa voteze cererea Ministerului Justitiei. Ne doare, este o situatie care creeaza probleme in campania electorala", a declarat Blaga, potrivit gandul.info.
"In momentul in care va fi arestat, statutul spune foarte clar: va fi exclus pe loc din partid", a mai adaugat presedinele PDL.
Citeste si: Liderul PDL Vrancea, deputatul Alin Trasculescu, retinut de DNA pentru mita si trafic de influenta
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Jachetele de inspirație militară revin în forță și sunt piesa vestimentară...
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop sănătate săptămâna 6–12 aprilie 2026: Corpul îți va spune unde are...
Sursa: garbo.ro