"E gestul personal pe care-l face. Nu l-a comunicat inainte. E sfarsit de mandat, fiecare incearca sa-si gaseasca un loc, probabil, sub soare. Soarele nostru nu-i mai place", a precizat Toader, intrebat in legatura cu demisia deputatului Silviu Prigoana din PDL.
Potrivit MEDIAFAX, Toader a aratat ca nu crede ca demisia lui Prigoana este legata de viitorul mandat de parlamentar, aratand ca decizia politica a PDL este ca fiecare parlamentar sa-si mentina colegiul si sa candideze in colegiul in care activeaza.
El a aratat insa ca a avut discutii cu Prigoana referitor la initiative legislative ale sale, celebra lege a presei, iar PDL nu a fost de acord, precum si cu privire la legea prostitutiei.
"Orice plecare este o pierdere, dar la sfarsit de legislatura nu este foarte important", a adaugat Mircea Toader.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Horoscop detaliat AUGUST 2026 pentru toate zodiile: mega energia eclipselor...
Sursa: garbo.ro
-
Angela Similea, cadoul suprem de ziua ei: fiul din America a venit acasă cu...
Sursa: kudika.ro