"Politistii au fost tot timpul la Guvern, pregatiti sa reia activitatea, iar marti s-a apelat din nou la serviciile lor, fiind folosite atat masini de politie, cat si echipaje de motociclisti", au aratat sursele.
Luni dimineata, premierul a parcurs distanta dintre locuinta si sediul Guvernului escortat doar de masini ale Serviciului de Protectie si Paza (SPP) si a asteptat culoarea verde a semaforului, politistii care fluidizeaza traficul iesind pe acest traseu abia dupa trecerea coloanei oficiale, transmite Realitatea. Acesta renuntase, dupa modelul presedintelui Traian Basescu, la serviciile Politiei Rutiere.
- Boc: Am vrut sa-i pedepsesc pe protestatari
"A fost forma prin care, personal, mi-am exprimat dezacordul fata de cei care au depasit cadrul legal si de a exprima un punct de vedere fata de cei care, pusi sa apere ordinea de drept, au fost cei care au incalcat-o. Acesta a fost mesajul meu, pe care l-am dat in aceste zile, prin gestul pe care l-am facut", a spus Boc, citat de MEDIAFAX.
Intrebat de jurnalisti daca va apela din nou permanent la Politia Rutiera, premierul a raspuns ca deja apeleaza la serviciile acesteia.
Basescu renunta la serviciile politiei
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
Românul plecat din Giulvăz în Spania prin Erasmus și ajuns în Copenhaga, unde...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscopul bani 6-12 aprilie: Zodiile care dau lovitura financiară săptămâna...
Sursa: garbo.ro
-
Denise Rifai revine pe Antena 1 cu o nouă emisiune. Ce surprize pregătește...
Sursa: kudika.ro