Premierul desemnat a precizat ca nu le-a oferit liberalilor postul de vicepremier in cadrul negocierilor, pentru ca nu s-a depasit prima faza a acestora, respectiv ca PNL sa accepte sa faca parte dintr-un Guvern condus de un prim-ministru PDL, relateaza NewsIn.
"Daca accepta postul de vicepremier, este invitat si maine fara niciun fel de problema", a declarat Boc la OTV referindu-se la liderul liberal, Crin Antonescu.
Presedintele PNL a declarat joi ca desemnarea lui Emil Boc este "cea mai proasta alegere" si a anuntat ca partidul sau intra in opozitie. Antonescu a subliniat ca desemnarea a lui Boc, "singurul prim-ministru care a cazut in Parlamentul Romaniei de dupa 1990 in urma unei motiuni de cenzura", arata ca "singurul criteriu caruia trebuie sa-i raspunda un prim-ministru e acela al docilitatii totale fata de presedinte".
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
30 Noiembrie: Ziua în care toamna își ia rămas bun. Venus în Săgetător...
Sursa: kudika.ro