"Va fi solicitat un punct de vedere si procurorului general al Romaniei", a mai adaugat Virgil Andreies, potrivit realitatea.net.
Fostul procuror DIICOT Angela Ciurea ii acuza pe Codruta Kovesi si seful DIICOT Codrut Olaru ca i-au cerut sa amane ancheta in dosarul privatizarilor strategice.
"Dupa obtinerea autorizatiei de interceptare in prima faza am fost chemata la cabinetul Procurorului general si mi s-a reprosat ca ar fi trebuit sa informez in prealabil despre aceste demers pe care am fi vrut sa il facem, cu a cui permisiune am cerut sa facem interceptarea fara sa se dea nume, se referea la toate cele 16 persoane din dosar", a declarat Angela Ciurea la Realitatea TV, care nu a putut preciza daca in biroul procurorului general se mai afla si seful DIICOT.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro