O femeie prezenta de asemenea la Targul Cascavelei a tinut sa-i dea cateva replici sefului statului. "Sa stiti ca mai sunt oameni care mai simt romaneste in Romania, dumneavoastra nu cred ca simtiti romaneste!", a afirmat ea. "Asta sa n-o spui! Asta s-o spui la tine acasa!", i-a replicat presedintele.
"Sa vezi ce-ti fac ca ai facut poze cu 'Sa traiti bine'!", s-a mai auzit din multime. O alta persoana prezenta la Targ s-a referit la situatia celor care lucreaza in invatamant. "Sa traiti bine ca si profesorii, domnule presedinte, ca si profesorii sa traim bine!", a mentionat ea. "Doamna, daca va uitati cat e venitul pe ora de lucru...", a fost raspunsul presedintelui. "Si profesorii de gradul unu?!", a continuat femeia.
Presedintele Traian Basescu a fost prezent la Targul Cascavelei, unde a facut si poze cu oamenii si a dat autografe.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro