Potrivit jurnalistului Andrei Badin, acest supliment nu a fost “dedicate” Romaniei, ci platit de ICR, condus de Patapievici si de ministerul Turismului, care ar fii dat ba 30.000, ba 45.000 de euro pentru publicarea lui.
Cu ce s-a ales Romania? - o masina pentru Patapievici
Cel mai interesant lucru in acest supliment de 12 pagini publicat pe banii statului in Le Figaro este o pagina dedicate in totalitate unei reclame Volvo - despre care nu se stie cat a plati sa apara in publicatia franceza, insa se stie ca presedintele ICR, Horia Roman Patapievici, a primit recent din partea Volvo un automobil S60 in folosin?a gratuita, la fel ca si Andrei Plesu si acesta emmbru ICR.
Automobilul nu este trecut in declaratie de avere a presedintelui ICR, ceea ce constituie o infractiune.
Cititi mai mult pe badin.ro
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro