Referitor la o majoritate parlamentara, Patriciu ia in calcul atat o alianta PNL-PSD cat si una PNL-PDL, pentru ca "aici nu e vorba de etichete politice, partidele si-au pierdut demult identitatea ideologica. Toate".
Deschis catre postul de premier, miliardarul afirma, in schimb, categoric ca nu ar fi interest de o candidatura cotrocenista: "Nu ma intereseaza. Nu as fi in stare sa stau intr-o colivie. N-am calitati de reprezentare".
Chestionat despre posibila candidatura a lui Traian Basescu la alegerile din toamna, Patriciu este de parere "ca-si face un deserviciu candidand. Daca ar sta deoparte un mandat, probabil ca ar avea sansa de a ramane in politica. Altfel, va sfarsi rau. (…) O va sfarsi rau, fie acum, fie peste 5 ani. Oamenii s-au saturat de scandal, de mahalagisme, de toata atmosfera asta incarcata de false tensiuni".
Cititi interviul integral in ImpactNews.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Avionul care ar fi dispărut în 1955 și ar fi reapărut în 1985. Adevărul din...
Sursa: garbo.ro
-
FOTO: Destinații de schi aproape de casă pentru vacanța de iarnă 2025–2026....
Sursa: kudika.ro