Presedintele Traian Basescu vrea sa atenueze scaderea pe care o are in sondaje, participand la tot felul de evenimente, care in principal sunt conectate cu Biserica si Armata, institutiile cele mai credibile din stat. In cazul in care scorul din sondaje va avea acelasi trend descrescator, presedintele ar putea decala data alegerilor prezidentiale astfel incat in ziua scrutinului sa se regaseasca in fruntea plutonului prezidentiabililor.
Presedintele PSD Neamt, deputatul Ioan Munteanu, a avansat ieri ipoteza in baza careia alegerile prezidentiale ar putea avea loc mai devreme decat data prevazuta, respectiv sfarsitul lunii noiembrie pentru primul tur si inceputul lunii decembrie pentru al doilea tur.
“Am auzit ca Traian Basescu sta prost in sondaje si vrea sa devanseze alegerile prezidentiale astfel incat primul tur sa aiba loc in luna octombrie, iar cel de-al doilea in luna noiembrie”, a declarat pentru “Gardianul” deputatul Ioan Munteanu. El sustine ca “nu sunt zvonuri, ci este o informatie pe care am auzit-o din surse sigure”.
Despre autor:
Sursa: Gardianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Uneori prieteniile încheiate dor mai tare decât despărțirile romantice
Sursa: garbo.ro
-
Cum arăta Denise Rifai la începutul carierei sale în televiziune. Vedeta este...
Sursa: kudika.ro