Microsoft va cumpara compania Parlano, unul dintre cei mai mari furnizori de tehnologie care permite crearea de grupuri de dialog intre angajatii unei companii, Microsoft largindu-si astfel portofoliul de aplicatii pentru comunicare Microsoft, lider mondial in productia de software, a anuntat intelegerea miercuri, fara a dezvalui termenii financiari si estimeaza ca achizitia se va finaliza in al patrulea trimestru al anului.
Programul produs de Parlano, MindAlign, a fost conceput initial pentru schimbului de informatii in timp real intre angajatii aceleasi companii aflati in locatii diferite.
Microsoft ales sa cumpere Parlano, deoarece softul MindAlign este deja folosit de companii puternice precum Putnam Investments sau Deutsche Bank AG, varianta producerii unui soft propriu fiind neprofitabila.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Îți curge sânge din nas? Cauze posibile ale epistaxisului și când ar trebui...
Sursa: garbo.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cristela Georgescu, declarații controversate. L-a comparat pe Călin Georgescu...
Sursa: kudika.ro