Conducerea publicatiei americane a anuntat joi ca reducerile salariale se vor aplica in principal angajatilor care nu fac parte din sindicat si numai pe perioada aprilie – decembrie 2009. In schimbul taierii cu 5% a salariilor, angajatii vor primi 10 zile libere.
New York Times anunta ca angajatii care fac parte din sindicat au fost rugati sa accepte taierea voluntar, pentru a evita posibilele concedieri din companie, care s-a confruntat in ultimul timp cu o diminuare a incasarilor din publicitate.
Concedierile vizeaza divizia de business a ziarului si vor afecta un procent de 5% din totalul de 2.000 de angajati ai departamentului.
New York Times isi vinde sediul din Manhattan, din cauza datoriilor
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
30 Noiembrie: Ziua în care toamna își ia rămas bun. Venus în Săgetător...
Sursa: kudika.ro