"Miza summitului G20 de la Londra este ca tarile europene si Comisia sa vorbeasca cu o singura voce", a subliniat presedintele Comisiei Europene Jose Manuel Barroso, citat de NewsIn.
Pentru aceasta, sefii de stat si de guvern din UE, care se reunesc la Bruxelles pentru traditionalul Consiliu european de primavara, ar trebui sa stabileasca o pozitie comuna care sa fie prezentata la Londra in 2 aprilie ca fiind cea a Uniunii.
Liderii europeni vor pune probabil accent pe necesitatea de a "reglementa mai bine pietele" si vor cere "continuarea coordonarii, la nivel international, a masurilor de relansare bugetara". Dar ei vor insista doar pe necesitatea de a "pune in aplicare rapid programele de relansare bugetara prevazuta", potrivit unui proiect de text care le va fi suspus.
Despre autor:
Citeste articolul integral in Wall-Street
Sursa: Wall-Street
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Mesajul DUR al lui Tudor Chirilă pentru Nicușor Dan: Ați ajuns primul...
Sursa: kudika.ro
-
Tratamente naturiste pentru bilă leneșă: ceaiuri, rețete medicinale, alimente...
Sursa: garbo.ro