Dupa ce a anuntat despartirea de Antena 1 la jumatatea acestei luni, Adelin Petrisor se alatura echipei Realitatea TV, unde va fi tot reporter special. In noua echipa din care va face parte jurnalistul se va regasi si Dan Grecu, cel care i-a fost alaturi lui Adelin Petrisor in realizarea majoritatii reportajelor.
“Cunosc multi dintre oamenii de la Realitatea si am incredere in ei. Am lucrat cu multi oameni de la Realitatea, care au fost initial la Antene, inclusiv reporteri editori, chiar si Sergiu Toader (n.r. - presedintele Grupului Realitatea-Catavencu) mi-a fost sef acolo. Sunt doua televiziuni de hard news in Romania: Antena 3 si Realitatea TV.
Daca nu vrei sa faci femei violate si batute si vrei sa faci stiri, te duci la televiziunile de stiri. O sa fac ce am facut si la Antena, voi lucra la stiri. Sper sa fac lucruri mai multe si mai bune. Realitatea e un post hard news, care e o platforma ce ma poate ajuta mult in meserie. Asteptarile sunt foarte mari de ambele parti”, declara Adelin Petrisor pentru cotidianul.ro.
Despre autor:
Sursa: Cotidianul
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Victor Rebengiuc, omagiat de 4.000 de oameni pe scena Sălii Palatului: Unele...
Sursa: kudika.ro
-
Copilul îți spune nu mă iubești: ce înseamnă cu adevărat și cum răspunzi ca...
Sursa: garbo.ro