Traditionalul festival Cerbul de Aur, organizat de televiziunea publica in Piata Sfatului din Brasov, va lua pauza si anul acesta, din cauza lipsei fondurilor pentru un eveniment muzical de o asemenea anvergura si a timpului mult prea scurt.
Presedintele director-general interimar al TVR, Alexandru Sassu, si autoritatile locale din Brasov se contrazic in privinta datei la care reprezentantii televiziunii publice trebuiau sa comunice ca au banii ne-cesari pentru organizarea festivalului. Astfel, la fel ca anul trecut, spectacolul Cerbul de Aur, care ar fi trebuit sa-si aniverseze a 16-a editie, a fost anulat.
Primaria a asteptat un raspuns din partea TVR
George Scripcaru, primarul Brasovului, a spus ieri, in cadrul unei conferinte de presa, ca TVR nu a trimis primariei niciun raspuns legat de organizarea editiei 2007 a Festivalului Cerbul de Aur.
Despre autor:
Sursa: Evenimentul Zilei
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Povestea impresionantă a lui Andreeas Novacovici - din orfelinat, în primele...
Sursa: kudika.ro