Liberalul Tudor Chiuariu se lauda cu un titlu universitar obtinut in mod fraudulos. El sustine in CV ca, din 2005, este lector universitar la Universitatea "Petre Andrei" Iasi.
Titulatura i-a fost parafata de Nicolae Niculescu, profesorul care s-a pretins rector la universitatea particulara ieseana din 2004. Niciunul dintre cei trei ministri ai educatiei de dupa anul 2004 nu l-a validat insa pe acest post. Practic, de atunci, au fost blocate toate concursurile organizate la universitatea ieseana pana la lamurirea situatiei rectorului.
"Se foloseste in mod fraudulos de un titlu universitar. Nu are cum sa pretinda ca este lector in conditiile in care este angajat al unui ONG", a declarat Daniel Sandru, vicepresedintele Sindicatului Salariatilor de la Universitatea "Petre Andrei".
Despre autor:
Sursa: Evenimentul Zilei
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Îți curge sânge din nas? Cauze posibile ale epistaxisului și când ar trebui...
Sursa: garbo.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Spectacol total de Paşte: vedetele se întrec la Bătălie pe veselie încurajate...
Sursa: kudika.ro