Sapte tone de carne de pui din Codlea au fost distribuite in trei hipermarketuri din Bucuresti. Potrivit reprezentantilor Cora, din momentul scoaterii la vanzare a produselor "Zanfir" si pana la retragerea acestora de pe rafturi, bucurestenii au cumparat aproximativ trei tone de carne de pui "Zanfir". Conducerea Kaufland a refuzat insa sa declare cantitatea vanduta.
Pulpele, ciocanele si pieptul de pui, marca "Zanfir", din Codlea, au ajuns pe masa a mii de bucuresteni, care, in week-end, si-au facut cumparaturile la Cora Pantelimon, Cora Lujerului si la Kaufland Colentina.
Potrivit Adinei Smaranda, reprezentant al societatii Cora, produsele "Zanfir" au fost furnizate, sambata, de ferma din Codlea, unde testele rapide au confirmat prezenta virusului gripei aviare.
Despre autor:
Sursa: Libertatea
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
ANALIZĂ VIDEO Primele produse tehnologice sunt mai mereu proaste
Sursa: start-up.ro
-
Paște 2026: cât costă un cozonac plin cu de toate, în București
Sursa: retail.ro
-
Cine sunt speakerii Green Forum 2026: Cum finanțăm?
Sursa: green.start-up.ro
-
Hollywood-ul este în alertă! Actor celebru, găsit înjunghiat în fața locuinței
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani săptămâna 8-14 iunie: Venus în Rac îți deschide portofelul!...
Sursa: garbo.ro