Ceilalti membri propusi in CA ai Transelectrica sunt Cristian Ene, Elena Ianda, Gheorghe Seculici, Carmen Boagiu si Alexandru Sandulescu, potrivit unui comunicat emis, marti, de Transelectrica pe portalul Bursei de Valori Bucuresti (BVB).
Ionut Costea este de la inceputul acestui an presedinte al Eximbank, inlocuind-o in aceasta functie pe Carmen Radu. Costea a fost presedinte al Emporiki Bank Romania din toamna lui 2008 (septembrie), dupa ce timp de patru ani a detinut functia de presedinte al Raiffeisen Banca pentru Locuinte.
Transelectrica se afla sub autoritatea Ministerului Economiei.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
titlu-test-ovidiu mihaila
Sursa: start-up.ro
-
Claudia Pătrășcanu s-a împăcat cu iubitul după despărțirea de acum trei luni....
Sursa: kudika.ro
-
Horoscop bani 19–25 ianuarie 2026: decizii mai clare și pași siguri spre...
Sursa: garbo.ro