Omar, creatorul canalului YouTube OmarGoshTV a realizat un experiment social extrem de interesant. Acesta a vrut sa testeze omenia cersetorilor.
Imbracat intr-un om al strazii, acesta aborda cersetori cerandu-le bani sau ceva de mancare. In cazul in care acestia imparteau nimicul pe care il au cu el, Omar le dadea in schimb mai multi bani. Aproape fara exceptie, oamenii strazi l-au ajutat pe Omar, oferindu-i putinii bani pe care ii aveau sau mancare.
Omar a vrut sa arate ca, daca cineva care nu are nimic poate fi atat de darnic, noi, care avem aproape tot ce ne dorim, nu avem nicio scuza sa nu ii ajutam pe cei din jur.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
Tot ce trebuie să știi despre RODIE, fructul-minune cu multiple beneficii...
Sursa: garbo.ro
-
INTERVIU EXCLUSIV: Cravata Galbenă, filmul prin care Serge Celebidachi aduce...
Sursa: kudika.ro