Mult asteptatul film Star Wars: The Force Awakens va fi difuzat si la bordul Statie Spatiale Internationale, anunta astronautul britanic Tim Peake.
Peake, in varsta de 43 de ani, a sosit la bordul SSI marti si va sta acolo sase luni. Atunci cand un utilizator Twitter s-a plans ca este cel mai prost moment pentru Peake sa plece in spatiu, tinand cont ca premiera episodului 7 din seria Star Wars va avea loc saptamana aceasta, Peake i-a raspuns:
„Avem un proiector si un ecran la bord si mi s-a spus ca Star Wars ne va astepta acolo. Ce loc grozav sa vezi filmul!” a scris Peake pe Twitter.
Serile de film nu sunt un lucru neobisnuit la bordul Statie Spatiale Internationale. Anul trecut, membri echipajului au urmarti Gravity, iar anul acesta s-au delectat cu The Martian.
.@ChrisEastabrook We have a projector & screen onboard & I'm told that @starwars will be waiting for us up there...what a place to watch it!
— Tim Peake (@astro_timpeake) December 12, 2015
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Vrei să mănânci mai sănătos? Cu ce poți înlocui uleiul rafinat din rețetele tale
Sursa: garbo.ro
-
Adio, iubirea mea: mesaje de despărțire pentru când doare prea mult
Sursa: kudika.ro