Dupa ce a creat lampa sub forma de nor care poate produce o furtuna de trasnete in sufragerie, designerul Richard Clarkson si-a pus din nou inventivitatea la lucru. De data aceasta, Clarkson a creat o boxa bluetooth deghizata sub forma unui nor plutitor.
Creata in colaborare cu specilistii in levitatie de la Crealev, boxa este realizata din fibra de polistiren alba. Uimitorul gadget este dotat cu magneti care permite boxei sa leviteze la cativa centimentri deasupra bazei. In plus, luminile LED reactioneaza la sunet, facand sa apara fulgere atunci cand asculti muzica.
Designul este inca un prototip, dar va deveni foarte curand disponibil.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
REVIEW Poco M8 Pro: telefonul midrange care le are (aproape) pe toate
Sursa: start-up.ro
-
Vrei să mănânci mai sănătos? Cu ce poți înlocui uleiul rafinat din rețetele tale
Sursa: garbo.ro
-
Adio, iubirea mea: mesaje de despărțire pentru când doare prea mult
Sursa: kudika.ro