Partidele parlamentare au fost convocate la consultari vineri, la ora 11:00, in vederea stabilirii variantei potrivite pentru bunul mers al Romaniei. "Voi convoca partidele parlamentare la prima runda de consultari maine, incepand cu ora 11,00, fiindca avem nevoie urgenta de un guvern", a spus Iohannis la Palatul Cotroceni.
"De acum prioritara devine punerea in aplicarea celei mai bune solutii constitutionale", a mai precizat seful statului.
Printre prioritatile urmatoarei perioade s-ar numara nominalizarea comisarului european si bugetul pe 2020.
"Batalia cu PSD nu s-a incheiat aici. Este esential ca romanii sa iasa in numar cat mai mare la vot", a mai spus Iohannis, potrivit News.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Românca Alina Sabău, antreprenoare în fashion de lux, va deschide un nou...
Sursa: retail.ro
-
Ideea simplă care digitalizează un domeniu blocat în timp | Cum funcționează...
Sursa: start-up.ro
-
5 hobbyuri care combat stresul acumulat și îți redau echilibrul interior
Sursa: garbo.ro
-
Italia introduce detenția pe viață pentru femicid
Sursa: kudika.ro