6 Iunie 2019 , 14:45 in Yuppy
Campioana en titre de la Roland Garros, Simona Halep, a fost eliminata in sferturi din cadrul turneului de Grand Slam, dupa ce a fost invinsa de Amanda Anisimova, scor 6-2, 6-4.

Meciul era programat pentru miercuri dupa-amiaza, insa din cauza conditiilor meteo nefavorabile acesta a fost amanat pentru joi la pranz.

Din pacate, romanca a fost invinsa de jucatoarea din New Jersey in varsta de 17 ani, locul 51 WTA.

Desi in primul set, fosta campioana mondiala nu a reusit deloc sa preia conducerea, in cel de-al doilea a dat semne de revenire, cand a egalat la 4-4, de la 4-1, insa nu a fost suficient, Simona Halep fiind eliminata de la Roland Garros, potrivit stirileprotv.ro.

Vrei sa fii la curent cu cele mai importante stiri?
Urmareste-ne si pe Facebook
Iti place acest articol? Recomanda-l prietenilor:
Facebook Twitter

Aboneaza-te la 9AM sau conecteaza-te prin Facebook pentru a primi periodic articole similare.
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului Simona Halep, eliminata in sferturi la Roland Garros.