Doi copii, de 9 și 11 ani, s-au înecat duminică seara într-un lac din apropierea localității Răcarii de Sus, județul Dolj. Aceștia încercau să scoată o minge care a căzut în apă.
Potrivit IPJ Dolj, polițiștii din cadrul Poliției orașului Filiași au fost sesizați duminică seara cu privire la faptul că doi copii s-au înecat într-un lac din extravilanul satului Răcarii de Sus.
La fața locului s-au deplasat polițiștii, care împreună cu părinții copiilor, au identificat și au scos dintr-un haleșteu ce aparține unui tânăr de 22 de ani din Filiași doi minori, de 9 și 11 ani, din localitate.
„Heleșteul este amplasat în extravilanul comunei Răcarii de Sus, pe o proprietate privată și este prevăzut cu indicatoare de avertizare”, au transmis polițiștii.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Cafeaua crește pulsul și tensiunea arterială: e adevărat? Ce arată dovezile...
Sursa: garbo.ro
-
Argint european pentru România la schi-alpinism. Matei Petre, vicecampion la U18
Sursa: kudika.ro