Zeci de oameni au fost descoperiți într-o dubă de marfă la Galați, unde urcaseră pentru a fi transportați contra cost de către șofer.
Polițiștii de la Rutieră l-au oprit în trafic pe un bărbat de 66 de ani, aflat la volanul unei autoutilitare de transport marfă.
În loc de marfă, însă, acesta transporta nu mai puțin de 21 de oameni, așezați pe băncuțe de lemn.
Șoferul a primit o amendă de 3.000 de lei, iar autovehiculul nu va putea fi utilizat pe o perioadă de 6 luni.
De asemenea, două persoane aflate în interiorul dubei au primit amenzi în valoare de 2.000 de lei, deoarece nu aveau mască de protecție, notează monitoruldegalati.ro.
Despre autor:
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Test Drive Renault Clio 6 E-Tech: sustenabil și economic, dar și două neajunsuri
Sursa: green.start-up.ro
-
România în raportul How to Web: Eficiență slabă a capitalului și o scădere...
Sursa: start-up.ro
-
Este sau nu Corina Caragea căsătorită? Adevărul despre bărbatul din viața ei
Sursa: kudika.ro
-
Balonare după masă și disconfort abdominal? Greșeli comune, posibile cauze și...
Sursa: garbo.ro