Olanda, Italia şi Rusia au fost primele trei clasate în competiția Eurovision din Israel. Olanda s-a clasat, astfel, pe primul loc, cu 492 de puncte, urmată de Italia, cu 465 de puncte şi Rusia, cu 369 de puncte.
Castigatorul a fost ales in urma voturilor juriilor de specialitate si fanilor din tarile participante, acestia din urma exprimandu-si optiunea prin SMS sau prin intermediul aplicatiei mobile dedicate Eurovision.
Cea care a deschis show-ul finalei de la Tel Aviv a fost Netta Barzilai, castigatoarea de anul trecut a concursului cantecului european. De altfel, spectacolul de la Tel Aviv a reunit fosti castigatori sau vedete Eurovision precum Dana International, Conchita, Mans Zelmerlow, Eleni Foureira, Verka Serduchka si Gali Atari, scrie Agerpres.
Madonna a fost invitatul special al finalei Eurovision si a cantat sambata, pe scena de la Tel Aviv, hitul "Like a Prayer" si noul sau single, "Future", acesta din urma alaturi de rapperul Quavo.
Despre autor:
Crede cu tărie că “informația este putere” și visează ca, în viitor, să aibă o afacere în domeniul educației.
Te-ar putea interesa si:
In lipsa unui acord scris din partea Internet Corp, puteti prelua maxim 500 de caractere din acest articol daca precizati sursa si daca inserati vizibil linkul articolului.
Mai multe despre
-
Ce planuri are PKO Bank în România: cea mai mare bancă din Polonia are active...
Sursa: futurebanking.ro
-
Sumă record cheltuită de utilizatorii OnlyFans în 2024. Câți bani au ajuns la...
Sursa: wall-street.ro
-
FRENVI, compania care îți pune pe masă tacâmuri sustenabile și comestibile
Sursa: green.start-up.ro
-
Un brand britanic de fish and chips intră pe piața din România. Cine este...
Sursa: retail.ro
-
Ochelarii pentru nevăzători .lumen, dezvoltați de o echipă din România,...
Sursa: start-up.ro
-
Horoscop bani 12–18 ianuarie 2026 – Claritate, echilibru și decizii...
Sursa: garbo.ro
-
Replica care l-a enervat pe Trump! Ce i-a transmis George Clooney după ce a...
Sursa: kudika.ro